Link FT, ELKO

Link FT, ELKO

DOPREDAJ

Bezdrôtové spínacie relé FT s podlahovým snímačom, spolupracuje s Danfoss Link CC

57,50 €

69 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Danfoss

 

Danfoss Link FT - bezdrôtové podlahové relé (pre elektrické podlahové vykurovanie)

Danfoss Link FT je súčasťou systému Danfoss Link (Living), ktorý sa používa pre bezdrôtové prepojenie a riadenie systémov vykurovania v obytných a menších komerčných budovách. Je napájaný z 230 V a dokáže spínať až 3450W elektrickej záťaže.

Súčasťou spínača je aj drôtové podlahové čidlo, ktorého hlavnou úlohou je udržiavať teplotu podlahy na dovolenke medzi. Spínacie relé FT sa používa najmä pre reguláciu kúrenia pomocou elektrických rohoží alebo káblov v spolupráci s priestorovým termostatom Danfoss Link RS.

Spínacie relé FT môže pracovať v 3 základných módoch

a) V móde regulácia teploty miestnosti

Ak je spínač FT do systému Danfoss Link inštalovaný pre reguláciu vykurovania miestnosti, je priradený do miestnosti spoločne s termostatom Danfoss Link RS (snímač teploty). Regulácia elektrického podlahového kúrenia funguje v závislosti na nastavenej teplote Centrálnej jednotky CC a skutočnej meranej teploty termostatom Danfoss Link RS . V tomto prípade musí byť podlahové čidlo zapojené. Spoločnosť Danfoss odporúča zapájať podlahové čidlo vždy.

b) V móde udržiavanie konštantnej teploty podlahy, bez kontroly teploty vzduchu

Ak je aplikáciou iba vyhrievanie elektrické podlahy na konštantnú teplotu (bez ohľadu na teplotu vzduchu), postačí k regulácii podlahový termostat Link FT so zapojeným podlahovým čidlom. Ak je požadované "úplnej" vykurovanie miestnosti, inštaluje sa podlahový termostat FT s podlahovým čidlom a priestorový senzor RS. Pri konfigurácii centrálneho ovládača sa potom volí kombinovaná regulácia.
Ak ide o priamovýhrevné elektrické podlahové vykurovanie, zabezpečuje zapojenie aj obmedzenie maximálnej teploty podlahy.

c) V servisnom móde - spínanie elektrických

Ak je spínač FT inštalovaný ako pomocné (servisné) zariadenie, nie je priradený k žiadnej miestnosti, ale získa vlastní názov. Danfoss Link FT nie je prístupný po stlačení tlačidla "Regulácia kúrenia", ale po stlačení tlačidla "Zapnutie / vypnutie". Prevádzkové režimy potom môžu byť tieto dva:

1. Stav zariadenia bude volený manuálne v centrálnom ovládači CC, vobla ZAPNUTÉ alebo VYPNUTÉ.
2. Zapínanie a vypínanie bude určené týždenným plánom, ktorý sa vytvára rovnako ako u programové regulácie vykurovania. Význam komfortnej teploty potom predstavuje stav ZAPNUTÉ a význam zníženej teploty stav VYPNUTÉ.

Vlastnosti a funkcie Danfoss Link FT

Hlavná funkcia je regulácia teploty v miestnosti za pomocou elektrického vykurovacieho telesa a termostatu Danfoss Link RS , ako manuálne, tak pomocou týždenného plánu (programu).
Vedľajšiou funkciou je zosilňovanie bezdrôtového signálu systému Danfoss Link.
Ďalšou možnosťou je spínanie ľubovoľného elektrického zariadenia až do 2300W, buď podľa týždenného plánu alebo ručne.
Spínač Link FT obsahuje 10A relé pre spínanie až 2300W (alebo 460 VA, alebo 600W žiaroviek).
LED dióda pre indikáciu stavu (zapnuté / vypnuté).
Tlačidlá na ovládanie.

K.č.: 088L1905

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info