Základom je tepelná pohoda 

Ako sa určuje v priestore stav tepelnej pohody? Objektívne je charakterizovaný šiestimi hlavnými faktormi, pričom štyri sa týkajú priamo vykurovacieho systému:

  • teplotou vnútorného vzduchu
  • rýchlosťou prúdenia vnútorného vzduchu
  • relatívnou vlhkosťou vnútorného vzduchu
  • účinnou teplotou okolitých plôch.

Ďalšie dve zložky sa týkajú tepelného odporu oblečenia a samotnej aktivity človeka. Teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 18 až 22 °C. Trendom v mnohých domácnostiach je stále rastúca teplota v interiéri, ktorá má však žiaľ množstvo negatívnych dopadov na dlhodobé zdravie. Preto sa odporúča udržiavať teplotu do 22°C. Úlohou vykurovania je, aby teplotu v uvedenom rozsahu dosiahlo čo najrýchlejšie a čo najrovnomernejšie ju udržiavalo. Tým plní nároky na tepelnú pohodu. Preto sa pri výbere jednotlivých typov vykurovania treba orientovať hlavne na uvedené štyri aspekty. Pri podlahovom vykurovaní vďaka sálavému teplu je tepelnú pohodu možné dosiahnuť aj pri nižších stupňoch.

 

Energetická účinnosť a nízke prevádzkové náklady

Z dôvodu, že elektrické podlahové kúrenie funguje s nižšou teplotou ako štandardné radiátory, redukujeme náklady na vykurovanie a docielime zníženie cca 10 % na účtoch za energiu. Naše systémy sú bezúdržbové a prinášajú dlhodobú úsporu. Systém je neviditeľný a v závislosti tepelné straty môže uvoľniť priestor tým, že nebude potrebné umiestniť objemné radiátory. Staviame na kvalite, aby sme zabezpečili pre našich zákazníkov najspoľahlivejšie a najbezpečnejšie systémy na trhu.

 

Znížená cirkulácia prachu, zvýšená bezpečnosť a inteligentné ovládanie teploty

Sálavé teplo vytvorené systémom znižuje vlhkosť a cirkuláciu vzduchu, čo znamená menej alergénov a roztočov vo vzduchu miestnosti. Žiadne horúce predmety ani ostré hrany radiátorov, takže systém je bezpečný aj pre najmenších. Vďaka našim presným termostatom a možnosti zónovania, umožňuje zvoliť teplotu podľa Vášho želania, v miestnostiach kde to potrebujete, v pravý čas aby to vyhovovalo Vášmu rozvrhu. Ovládanie máte vždy po ruke, teda v smartphone.

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info